58 53 27 39
64 039 28
info@carinthia.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

ŠVEITS: bussireisid

10 päeva 16.25.08 al 469 €
10 päeva 27.096.10 al 469 €

10-päevane bussireis Sveitsi:
Zürich, Genf, Bern, Luzern,
Chilloni loss, Reini juga, Luzerni järv,
rahvuslik õhtusöök, fondüü-lõunasöök, juustutootmise ja farmi külastus,
veinide degusteerimine, laevasõit,
rongi- ja funikulööriga sõit ning jalutuskäik Berni Alpides

 
CH_33_Cow.jpg (174394 bytes)


   

 
Reisikava
 

1. päev 

Tallinn Poola

Varahommikul lahkume Tallinnast. Sõidame läbi Läti ja Leedu. Õhtuks jõuame hotelli Poolas. 

2. päev 

Poola Tšehhi

Täna läbime Poola ja jõume õhtuks Tšehhi.

3 päev.

Tšehhi Saksamaa Šveits;
Schaffhausen, rahvuslik õhtusöök 

Sõidame läbi Tšehhi ja Saksamaa ning jõuame pärastlõunal Šveitsi, Schaffhausenisse. Kahel pool Reini kaldaid asuv linnake lummab oma keskaegse arhitektuuri ja rohelusega. Linna kohal kõrguvast võimsast Munot kindlusest aga avaneb imeline vaade  seda ääristavatele viinamarjaistandustele, jõele ja punastele kivikatustele. Õhtul seame sammud kohalikku restorani, et traditsioonilisi sööke-jooke mekkida.

4 päev.

Reini juga, Zürich

Külastame üht Šveitsi kuulsaimat vaatamisväärsust –  Rheinfalli ehk Reini juga. 150 meetri laiune ja 23 meetri kõrgune juga on Euroopa suurim ja veerohkeim. Sõidame paadiga mööda kaljude ja rohelusega ääristatud Reini jõge, et võimsat veekohinat ja imelisi loodusvaateid nautida. Huvilistel on võimalik ronida kaldale rajatud uhke Laufeni lossi vaateplatvormile.

Edasi sõidame Zürichisse – Šveitsi suurimasse linna. Maalilise järve kaldal ning Alpide kaitsevas rüpes asuvat Zürichit kutsutakse hellitavalt ka „väikeseks suurlinnaks“. Värske õhk, avarus, ümbritsev vesi ja mäed loovad lõõgastava ja inspireeriva atmosfääri ja teevad Zürichist statistika järgi maailma kõige õnnelikumate inimeste elupaiga. Vabal ajal võite jalutada mööda kohvikute ja butiikidega ääristatud Altstadt´i peatänavat, imetleda keskaegset vanalinna ja külastada Euroopa suurimat kellatorni.

5 päev.

Mittelland, juustutootmise ja farmi külastus,
fondüü-lõunasöök, Bern

Hommikul viib tee meid Mittellandi, Zürichi ja Berni vahelises orus asuvasse karjakasvatuspiirkonda. Külastame kohalikku lehmafarmi ja vaatame, kuidas valmib kuulus Emmentali juust. Soovijaid ootab lõunasöögiks traditsiooniline juustufondüü.

Kõhud täis, sõidame edasi Berni, mis on de facto Šveitsi pealinn, ehkki ametlikult riigil pealinna pole. Berni peetakse üheks maailma kõrgeima elukvaliteediga linnaks ja selle ajalooline vanalinn kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Linna keskel asub kümnete purskaevudega Bundesplatz, kus lapsed suviti paljajalu ringi jooksevad ja vee sees sulistavad. Lisaks kaunile arhitektuurile pakuvad silmailu pargid, roosiaiad ja läbi linna looklev Aare jõgi ning kõige selle raamiks taamal paistvad Alpid.

6 päev.

Genf, veinide degusteerimine, Lausanne

Täna avastame Genfi, mis on Šveitsi suurim prantsuskeelne linn. Genfis asub üle 30 rahvusvahelise organisatsiooni peaesinduse, nagu Punase Risti Komitee ja ÜRO Euroopa peakorter, mistõttu peetakse linna finants- ja diplomaatia keskuseks. Genfi kutsutakse ka maailma kompaktsemaks metropoliks ja „Rahu pealinnaks“. Pärast ekskursiooni sõidame linna lähistel asuvasse viinamarjaistandusse, et suupistete kõrvale kohalikke veine degusteerida.

Pärastlõunal viib tee meid Lausanne´i, moeikoon Coco Chaneli lemmikpeatumispaika ning Šveitsi avangardi- ja kultuuripealinna. Genfi järve äärne linn on üksnes mõne kilomeetri kaugusel Alpide kõrgematest ja kaunimatest tippudest. Siin tegutseb kuulus Bejart´i ballet ja asub Šveitsi filmiarhiiv, mis on koduks üle 70 000 filmile. Saate külastada linna keskel asuvat Šveitsi suurimat katedraali, imetleda selle harukordselt peeneid vitraaže ja näha Šveitsi suurimat orelit.

7. päev.

Chilloni loss, Luzern, Luzerni järv 

Külastame Genfi järve saarekesele rajatud keskaegset Chilloni lossi. Peegelsileda veega ümbritsetud Château de Chilloni peetakse üheks Šveitsi kaunimaks arhitektuuriliseks pärliks ning lossi sisemuses peituvad keskaegsed kambrid, haruldaste laemaalidega kabel ja katedraalilike võlvidega maa-alused käigud teevad sellest tõelise muinasjutulossi.

Edasi viib tee meid Luzerni – samanimelise järve kaldal asuv linn on valdavalt saksakeelne. Lisaks looduskaunile asukohale saab Luzern uhkust tunda Euroopa vanima katusega puusilla üle, mis diagonaalis üle jõe sirutub ja mida kaunistavad ajaloolised laemaalingud. Soovijad saavad paadiga Luzerni järvel sõita, et linnapanoraami ja lumiseid alpivaateid imetleda.

8. päev.

Rigi mägi; Šveits Saksamaa Tšehhi 

Täna ootab meid ees rongisõit mööda maalilisi alpiteid: kahel pool avanev mägine panoraam, rohelusest pakatavad aasad, päikese käes peesitavad lehmakarjad ja idüllilsed mägimajakesed. Võtame värskest alpiõhust viimast ja naudime igas suunas avanevaid imelisi vaateid.

Pärastlõunal asume tagasiteele. Sõidame läbi Saksamaa ja jõuame õhtuks ööbimispaika Tšehhis.

9. päev.

Tšehhi Poola 

Sõidame läbi Tšehhi ja Poola, ning jääme oma viimasele öömajale Poolas.  

10. päev.

Poola Tallinn 

Viimane päev viib meid läbi Poola, Leedu ja Läti ning hilisõhtul jõuame tagasi Eestisse.
 

Paketi maksumuses sisaldub:

Eestikeelsed linnaekskursioonid: Zürich, Bern, Genf, Luzern
Majutus 2* hotellides (mitte ühtegi ööbimist bussis!)
Kahekohalised mugavustega toad (WC ja dušš)
Hommikusöök iga päev
Sõit mugavustega bussis (konditsioneer, WC, kuumaveeaparaat, video)

Lisatasu eest:

Rahvuslik õhtusöök

35 €

Panoraamvaatega liftiga tõus Reini joale:
täiskasvanud

5 €

lapsed kuni 15 a k.a

3 €

Laevasõit Reini jõel:
täiskasvanud

12 €

lapsed kuni 15 a k.a

7 €

Juustutootmise ja farmi külastus

18 €

Fondüü-lõunasöök

32 €

Chilloni lossi külastus:
täiskasvanud

16 €

lapsed kuni 15 a k.a

12 €

Veinide ja kohalike toitude degusteerimine:
täiskasvanud

26 €

lapsed kuni 15 a k.a (lastele pakutakse veini asemel mahla)

13 €

Laevasõit Luzerni järvel:
täiskasvanud

17 €

lapsed kuni 15 a k.a

14 €

Rongi- ja köisteega sõit Rigi mäel:
täiskasvanud

39 €

lapsed kuni 15 a k.a

20 €

Reisikindlustus
Muuseumipiletid jms.